خروش نبرد

خروش نبرد

خروش نبرد، کتاب دیگری از لورا ریس

 

چگونه شعارهای تاثیرگذار، برندها را متحول می‌کنند

خروش نبرد

پنج روش کلامی متفاوت برای گسترش شعاری که به‌طور مؤثر در اذهان جامعه هدف جای می‌گیرد، وجود دارد و در کتاب خروش نبرد با این مفاهیم آشنا می‌شوید.

«لورا ریس» در کتاب خروش نبرد با جزییات به پنج روش کلامی متفاوت برای گسترش شعاری که به‌طور مؤثر در اذهان جامعه هدف جای می‌گیرد، پرداخته‌است. به گفته «ال ریس» که پیشگفتار این کتاب به قلم اوست، هریک از این پنج روش می‌تواند به‌طرز چشمگیری به افزایش قابلیت ذهن‌پذیری شعار بازاریابی کمک کند.

خروش نبرد در بخش نخست «کلمه در مقابل صدا» به این موضوع می‌پردازد که برخلاف تصور، تعداد قلیلی از شعارهای تبلیغاتی از روش‌های آماده‌سازی ذهن بهره برده‌اند. بخش دوم با عنوان «انتزاعی در مقابل خاص» تاکید می‌کند که کلمات خاص، تصاویر رابه ذهن می‌آورند. بخش سوم به «فروش در مقابل گفتار» می پرازد و در آن به مقایسه شعارهای برندهای گوناگون و دلایل اثرپذیری و بی‌اثر بودن آنها نسبت به رقبا را برمی‌شمرد. عنوان بخش چهارم « شعار یا تگ‌لاین» است تگ‌لاین‌ها -که به گفته مترجم این اثر، اغلب به شعار تبلیغاتی ترجمه می‌شود- از نظر نویسنده کتاب می‌توانند بامزه، سرگرم‌کننده، فریبنده یا بی‌ربط باشند؛ اما آ‌نها عموماً توانایی اندکی در موفقیت برند دارند. «هم‌قافیه» عنوان بخش پنجم کتاب است و به این موضوع می‌پردازد که ایده‌ای ساده با بهره از قافیه می‌تواند تأثیری شگرف داشته‌باشد. بخش ششم از قدرت «کلمات هم آغاز» سخن می‌گوید و بخش هفتم کتاب از اثربخشی «تکرار» می‌گوید. بخش هشتم به موضوع «معانی متناقض» می‌پردازد. بسیاری از شعارها به‌ظاهر معنی معکوسی ندارند؛ مگر آنکه آنها را در محیطی که به کار گرفته شده‌اند، بررسی کنید. تاثیرگذاری «مفاهیم دوپهلو» در بخش نهم بررسی می‌شود و بخش دهم از «خلق یک شعار» سخن می‌گوید. لورا ریس در بخش یازدهم یعنی «چکش بصری» اشاره می‌کند که خلق شعار تنها نیمی از نبرد است، نیمه‌ی دیگر نبرد تصویری است که به هدایت شعار شما به ذهن مخاطب کمک می‌کند.

کتاب خروش نبرد که می‌توان آن را مکمل کتاب دیگری لورا ریس یعنی «چکش بصری» دانست، با ترجمه دکتر علیرضا صالحی و مهندس شهرام آبابایی همراه با مقدمه ال ریس و پیشگفتار دکتر رحیم فرضی‌پور به بهای 40 هزار تومان منتشر شده‌است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب و دریافت اطلاعات بیشتر  به سایت مسترسنتر مراجعه کنند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه